Witamy | Aktualności | Ogłoszenia | Historia | Dokumenty | Nauczyciele | Administracja | Pedagog | Samorząd | Rada rodziców | Podręczniki | Zajęcia dodatkowe | Aktywna tabl. | Absolwenci | Linki | Kontakt |


12 – 16 lipca 2021  – „Już czas na wakacje”

W dniach 12.07.2021 r. do 16.07.2021 r. w Szkole Podstawowej Helenów Drugi – Święciec odbyły się półkolonie letnie adresowane do dzieci i młodzieży zamieszkałej na terenie powiatu konińskiego. Organizatorem wypoczynku było Stowarzyszenie Edukacyjne „Jesteśmy Razem”. Zadanie publiczne pod nazwą „Już czas na wakacje” zostało współfinansowane z środków otrzymanych od Wojewody Wielkopolskiego. Wakacyjny czas umilały uczestnikom półkolonii różnorodne formy zajęć organizowane na terenie placówki i poza nią. Zajęcia łączyły ze sobą ruch, obcowanie z przyrodą oraz edukację.  Program półkolonii obfitował również w liczne warsztaty  i wycieczki autokarowe do Gołuchowa i Uniejowa, pozwalające na zdobywanie nowych wiadomości i umiejętności. Dziękujemy wszystkim instytucjom, które z zaangażowaniem włączyły się w realizację projektu, tj. : Powiatowa Poradnia Psychologiczno–Pedagogiczna w Koninie, Państwowa Stacja Sanitarno–Epidemiologiczna w Koninie, Nadleśnictwo Konin, Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Helenowa Drugiego i Grąblina. Mamy nadzieję, że wrażenia wyniesione z wypoczynku z pewnością na długo pozostaną w radosnych wspomnieniach dzieci. [foto]

 

25 czerwca 2021  – Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

25 czerwca 2021, o godzinie 900 zabrzmiał ostatni dzwonek w roku szkolnym 2020/2021. Na początku uroczystości zabrała głos pełniąca obowiązki dyrektora Pani Janina Borowska. Podziękowała wszystkim za prace w mijającym roku szkolnym oraz życzyła udanych i bezpiecznych wakacji. Następnie odczytała list od Pani dyrektor Magdaleny Woźniak i przekazała głos prezesowi Stowarzyszenia „Jesteśmy Razem” Panu Jarosławowi Gotowale. W dalszej części uroczystości wręczono nagrody uczniom, którzy uzyskali najwyższe średnie ocen w szkole: Nadii Kacprowicz, Miłoszowi Kozłowskiemu i Weronice Gotowale. Swoje nagrody i świadectwa z wyróżnieniem odebrali też pozostali uczniowie, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauczaniu.

Na zakończenie pożegnano absolwentów naszej szkoły, uczniów klasy VIII. Wychowawca klasy, Pan Łukasz Lizik, wręczył swoim uczniom dyplomy absolwenta i świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Przedstawiciele klasy podziękowali wszystkim za pomoc, naukę i opiekę oraz złożyli na ręce Pani Janiny Borowskiej prezent dla szkoły.

Następnie wszyscy udali się do swoich klas gdzie wychowawcy rozdali pozostałe świadectwa, życzyli uczniom udanych wakacji i przypominali o bezpiecznym spędzaniu czasu wolnego.

Do zobaczenia we wrześniu! [foto]

 

15 czerwca 2021  – Wyniki konkursu "Super rachmistrz"

W Naszej szkole 15.06.2021r. odbył się konkurs matematyczny "Super rachmistrz" zorganizowany dla uczniów klas IV-VIII. Udział w konkursie wzięło 12 uczniów.
Pierwsze miejsce zajęła Tamara Zawadzka z klasy VII,
Drugie miejsce zajęła Dominika Graczyk z klasy VII,
Trzecie miejsce zajęły :Maja Krzyżanowska z klasy IV, Marta Sojak z klasy VI i Agata Rypan z klasy VIII.

Gratulujemy!

 

1 czerwca 2021  – Dzień Dziecka

1 czerwca 2021 roku obchodziliśmy Dzień Dziecka. Z tej okazji strażacy z Helenowa, rodzice i nauczyciele przygotowali dla uczniów naszej szkoły wiele atrakcji. Wszyscy chętni mogli spróbować swych sił na torze przeszkód i przy stołach do tenisa. W międzyczasie strażacy prezentowali sprzęt gaśniczy i ratowniczy. Po wysiłku sportowym uczniowie zostali zaproszeni na ciepły poczęstunek z grilla oraz obdarowani smakołykami. Na zakończenie wręczono medale i dyplomy zwycięzcom zmagań sportowych. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego dnia. [foto]

 

17 maja 2021  – Najpiękniejsze zakładki

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejszą zakładkę do książki. Prac było wiele, wśród nich jednak szczególną uwagę zwróciły zakładki:
Tobiasza Banasiaka z kl. II, który zajął I miejsce,
Julii Jaśniewskiej z tej samej klasy, która zajęła II miejsce,
Igora Szulca z klasy III- III miejsce. [foto]

 

14 maja 2021  – Rebus matematyczny

W ostatnich tygodniach nauki zdalnej odbył się konkurs na "Najciekawszy rebus matematyczny" zorganizowany dla uczniów klas IV-VIII.Udział w konkursie wzięło 11 uczniów.

Pierwsze miejsce zajęła Maja Kowalska z klasy IV,
Drugie miejsce Kacper Wiktorski z klasy VII,
Trzecie miejsce Nataniel Banasiak z klasy IV. [foto]

 

13 maja 2021 r.  – Konkursy z okazji Dnia Książki

W maju w naszej szkole odbyły się konkursy dla klas IV-VIII związane z Dniem Książki. Pierwszy z nich miał formę zdalną. Był to Szkolny Konkurs Pięknego Czytania, a jego wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce : Nadia Jędras z klasy IV

II miejsce : Nadia Kacprowicz z klasy V

III miejsce: Marta Sojak z klasy VI

Wyróżnienie: Oliwier Kubiak z klasy V

Drugi konkurs polegał na napisaniu książki. Wzięły w nim udział 3 osoby,  a napisane historie okazały się równie ciekawe, w związku z czym przyznano trzy I miejsca. Swoje talenty pisarskie zaprezentowali: Maja Krzyżanowska ( kl. IV), Nadia Kacprowicz ( kl. V), Maja Kacprowicz ( kl. VI). Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

16 kwietnia 2021  – „Poszukajmy razem wiosny dookoła siebie”

16 kwietnia 2021 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu przyrodniczego „Poszukajmy razem wiosny dookoła siebie” zorganizowanego przez Wójta Gminy Kramsk, RJ Ogrody Roman Juszczyk  oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kramsku. Komisja wyłoniła zwycięzców na podstawie nadesłanych prac w postaci  krótkich filmików. Uczennica naszej szkoły Maja Kacprowicz zajęła I miejsce w kategorii klas IV-VI. Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Zwycięzca w każdej kategorii wiekowej oprócz nagród rzeczowych wygrał dla swojej szkoły drzewko wraz z posadzeniem, ufundowane przez Szkołę Traw Ozdobnych Kuźnica Romana Juszczyka. Serdecznie gratulujemy Mai i życzymy dalszych sukcesów.

 

10 marca 2021  – Międzygminny Konkurs Recytatorski

10 marca 2021 roku odbył się finał Międzygminnego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Kramsku i Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie. Komisja wyłoniła zwycięzców na podstawie nadesłanych nagrań video z prezentacją wiersza. Uczenica klasy VII naszej szkoły, Tamara Zawadzka, zajęła I miejsce w kategorii klas VII-VIII za recytację wiersza Wisławy Szymborskiej „Miłość szczęśliwa“. Laureaci konkursu wezmą udział w nagraniu słuchowiska radiowego oraz warsztatach aktorskich, które poprowadzi Marcin Trzęsowski, aktor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Serdecznie gratulujemy Tamarze i życzymy dalszych sukcesów.

 

10 listopada 2020  – 11 listopada Święto Niepodległości

W środę 11 listopada przypada 102 Rocznica Odzyskania Niepodległości. Jednak już dziś uczniowie naszej szkoły uroczyście obchodzili to święto. Uczniowie wzięli udział w akcji „Szkoła do hymnu” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. O godz. 11:11 uczniowie odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego, oddziały przedszkolny i zerowy w szkole natomiast pozostali uczniowie łącząc się zdalnie z nauczycielami. [foto]

 

10 listopada 2020  – Konkurs „Kolorowa Niepodległa”

Konkurs „Kolorowa Niepodległa” zorganizowany został w ramach ogólnopolskich obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości. Skierowany był do uczniów klas I-III. Jego celem było kształtowanie postaw patriotycznych, edukacja historyczna oraz rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej. Prace mogły przedstawiać portret postaci historycznej, czy obraz prezentujący wydarzenia lub symbole nawiązujące do tematu odzyskania przez Polskę niepodległości. Kryteria oceny prac obejmowały: samodzielność wykonania, właściwy format, pomysłowość w ujęciu tematu oraz walory artystyczne i estetyczne.

Nagrodzono następujące prace:

-         I miejsce: Ada Laskowicz kl. II oraz Kaja Laskowicz kl. II

-         II miejsce: Kacper Gauden kl. I

-         III miejsce: Agata Skowrońska kl. I

Wyróżnione prace:

-         Bryl Antonina kl. I

-         Głowska Zuzanna kl. I

-         Tomalak Nina kl. I

-         Jaśniewska Julia kl. II

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie. Dzięki Waszym pracom wiemy, że Polska na zawsze zagościła w Waszych sercach i jesteście dumni z bycia Polakami! [foto]

 

29 października 2020  – Pasowania na uczniów klasy pierwszej

W czwartek 29 października 2020 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. To był egzamin, który zdali na szóstkę. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała pełniąca obowiązki dyrektora Pani Janina Borowska. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej Helenów Drugi – Święciec. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale, birety oraz legitymacje szkolne. Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych  sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy. [foto]

 

2 października 2020  – Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2 października 2020 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, jest to międzynarodowa akcja, w którą w tym roku zaangażowało się 5 242 szkół. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje. W tym roku w naszej szkole dzień ten obchodzony był indywidualnie w klasach. Uczniowie wypełniali krótkie zadania z tabliczki mnożenia. Przeprowadziliśmy również test znajomości tabliczki mnożenia na czas. Do testu przystąpili uczniowie klas IV-VIII.

Zwycięzcami okazali się być następujący uczniowie: Konrad Biskupski- 170s, Miłosz Bąk- 183s, Jakub Leszczak- 243s

Przeprowadziliśmy również konkurencje klasowe.

I tak ekspertami tabliczki mnożenia poszczególnych klas są: kl. IV: Maja Krzyżanowska, Maja Kowalska i Filip Pietrzykowski; kl. V : Miłosz Kozłowski, Nadia Kacprowicz, Oliwier Szklarski;  kl. VI: Marta Sojak, Dominik Szatkowski, Maja Kacprowicz;  kl. VII : Tamara Zawadzka, Rafał Ziętkiewicz, Kacper Wiktorski;  kl. VIII: Konrad Biskupski, Miłosz Bąk, Jakub Leszczak.

Uczniowie mieli również okazje odświeżyć sobie niezbędną wiedzę, dzięki gazetce zamieszczonym na terenie szkoły oraz w dniu święta zmierzyć się z łamigłówkami matematycznymi, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Propagowaliśmy zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także matematyki. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki.

Gratuluję wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia” i dziękuję uczniom, którzy włączyli się w organizację tego dnia! [foto]

 

30 września 2020  – Dzień Chłopaka

W Naszej szkole odbył się Dzień Chłopca. W każdej spośród klas Dziewczęta zorganizowały Chłopcom drobne upominki i poczęstunki. Chłopcy z pewnością nie mogą doczekać się Dnia Kobiet, by godnie się zrewanżować. Wszyscy miło spędzili czas i dobrze się bawili przy tej okazji. [foto]

  

18 września 2020  – Sprzątanie świata

W dniu 18.09.2020 r. w naszej szkole odbyła się akcja sprzątania świata. Uczniowie wraz z opiekunami posprzątali najbliższą okolicę wokół budynków szkolnych znajdujących się w Helenowie i w Święćcu. [foto]

 

7 września 2020  – Narodowe Czytanie

W poniedziałek 7 września nasza szkoła włączyła się w akcję „Narodowe Czytanie”. Jest to społeczna kampania promująca czytelnictwo oraz zachęcająca do poznawania sztandarowych pozycji literatury polskiej. Podczas lekcji języka polskiego uczniowie  klas VII i VIII  czytali z podziałem na role fragmenty Balladyny Juliusza Słowackiego.

 

1 września 2020  – Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

1 września 2020 roku o godz 900 zabrzmiał dzwonek rozpoczynający nowy rok szkolny 2020/2021. Uroczystości w tym roku niestety nie było. Ze względu na stan pandemii uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach. Podczas tych spotkań otrzymali nie tylko nowy plan i życzenia powodzenia w nowym roku szkolnym. Wychowawcy zapoznali ich także z zasadami bezpieczeństwa, zgodnie z którymi będą się odbywały zajęcia w tym roku.

 

  
 
Copyright by (C) Szkoła Podstawowa Helenów-Święciec, Święciec 50, 62-511 Kramsk, tel. 63.248.03.80
Strona optymalizowana do rozdzielczości ekranu 1680 x 1050 i przeglądarki IE 8.0 lub wyższej. Ostatnia aktualizacja: 27.09.2013