Strony HTML PHP budowa

Dla bardziej otwartych i aktywnych programistycznie użytkowników system EntroCMS do tworzenia stron www daje możliwości zbudowania bardziej dopasowanej do własnych wyobrażeń stron. Posiadając już zwykłą aplikację "Notatnik" w swoim komputerze można rozpocząć "przygodę" programistyczną. Dzisiaj prostego programowania uczy się już dzieci w szkole podstawowej. Tajniki języka HTML czy XHTML nie są juz "tajnikami" lecz dostarczają mozliwości szybkiego i łatwego dokonania choćby korekty strony www.

W panelu administracji naszych szablonów stron, formatowanie treści odbywa się co prawda przez edytory typu WYSWIG jednak mają one opcję edycji kodu źródłowego dzięki czemu w dość szerokim zakresie możemy modyfikować standardowy wygląd szablonu.

Umieszczenie linek do innych stron www z internetu , linkowanie z tekstu do wybranych podstron naszego serwisu ( linki zewnetrzne i wewnetrzne ) jest możliwe do realizacji zarówno za pomocą edytora autoamtyzującego kod jak i wpisanie tych tagów z ręki bezpośrednio w kodzie.

Szablony stron maja swoje ograniczenia wynikające właśnie z ich "szablonowości" ( np. jednolite justowanie tekstów, takie same rozmiary zdjęć w galeriach, schematyczne umiejscowienie bloków tekstowych. Te nudne niedobory wyglądu można łatwo poprawić we własnym zakresie dowiadując się nieco o pisaniu kodu w HTML lub PHP. 

Przykłady kodu HTML

Jak zbudować link do strony zewnętrznej:

w kodzie źródłowym należy wpisać kawałek prostego kodu:
składnia "<a href="http://www.stalkoncept.pl">przykładowo link budowa hal</a>"

a w wykonanym kodzie przykład wygląda następująco:

przykładowo link budowa hal

 

Kodowanie stron WWW Łatwa..

Kodowanie stron WWW

Łatwa korekta kodu html, wstawianie własnych stylów css, modyfikacja szablonów wordpress