Strony w #top10 - motoryzacja

Funkcją strony www jest oczywiście informowanie jak największej liczby potencjalnych klientów o ofercie. Topowe pozycje w wynikach wyszukiwania dodają efekt reklamowy dla każdego biznesu. W branży motoryzacyjnej, ze względu na ogromny popyt na części zamienne, usługi naprawcze, transport lawetą, zakup nowych pojazdów, złomowanie i kasację starych aut, recycling części i materiałów eksploatacyjnych auto-moto - trwa ciągła i intensywna praca webmasterów i pozycjonerów nad SEO, SEM tego typu stron.

Oprócz serwisów korporacyjnych, wielkich firm producentów aut, działania promocji w tej branży są zazwyczaj lokalne i dotyczą miasta lub dzielnicy. np. skup aut Wrocławkasacja aut Poznań, pomoc drogowa Łódź, co jest bezpośrednio związane z kierowcą, któremu zepsuło się auto w Łodzi, właścicielem starego auta we Wrocławiu, posiadacza powypadkowego złoma w Poznaniu.

HOT SEO CHALLANGE..

HOT SEO CHALLANGE 30 dni 05-20201r.
Wyzwanie optymalizacji SEO strony z branży auto-moto w ciągu kolejnych 30 dni - oraz osiągniete efekty. Aktualizacja i grafik pozycji jest aktualizowany co 7 dni.

Strona handlu samochodami powypadkowymi w Poznaniu

https://skup-powypadkowe.pl

Firma doświadczonych handlowców, obsługująca sprzedających auta powypadkowe, przeznaczone do remontów kapitalnych, spawania blach, wstawiania rozbitych szyb samochodowych, demontażu części takich jak np tłumiki czy filtry DPF.

Aktualnie strona zgłoszona do wyszukiwarki Google

 

HOT SEO CHALLANGE 30 dni 07-2020r.
Sprawdźmy możliwość optymalizacji SEO kilku stron z branży moto w ciągu kolejnych 30 dni - oraz osiągniete efekty. Aktualizacja i grafik pozycji jest aktualizowany co 7 dni.

Strona usług transportu lawetą w Warce

http://www.laweta-expres.pl/mazowieckie/pomoc-drogowa-warka/

Firma rodzinna, zajmuje się usługami transportu pomocą drogową na terenie województwa mazowieckiego. Wspiera ratownictwo drogowe w ramach usuwania unieruchomionych aut, pojazdów uczestniczących w wypadkach i stłuczkach oraz transportuje pojazdy na lawecie no warsztatów mechanicznych.

W efekcie strona uzyskała 2 pozycję w wyszukiwarce, czyli cel TOP3 został osiągnięty.

 

Strona warsztatu auto-elektryka w Poznaniu

http://www.autoelektryk.entro.pl

Specjalizujący się w naprawach elektro-mechanicznych, naprawach alternatorów przywożonych także z warsztatów naprawczych całego miasta Poznania, naprawach elektrycznych rozruszników, diagnostyce awarii instalacji w pojazdach, prowadzi także, w przypadku unieruchomienia pojazdu np. przez awarię BSI, usługę mobilny auto elektryk Poznań która polega na dojeździe w ciągu 30 minut do klienta z awarią elektryki w aucie. Warsztat deklaruje także stosowanie zasad bezpiecznych kontaktów z klientami wg zaleceń postępowania w zagrożeniach COVID-19.

Aktualnie ( lipiec 2020) ta strona www jest na 7 miejscu w wyszukiwarce, a oczekiwane jest oczywiście miejsce 1. 

 

1. Strona www komisu samochodowego we Wrocławiu

https://skup-aut.net

Serwis prezentuje szeroko ofertę handlową w kategoriach sprzedaży aut używanych. Zainteresowanie klientów z tej dużej wrocławskiej aglomeracji koncentruje się na frazach: wrocław skup aut, wrocław sprzedaż starego samochodu itp. Przy ogromnej konkurencji, kilkuset  firmach sprzedających-kupujących witryna zajmuje pozycje na drugiej stronie wyników wyszukiwania. 

Aktualne pozycje: 11 miejsce w wynikach ( zmiana: + 6 miejsc w górę )

 

2. Serwis informacyjny autozłomu w Poznaniu

http://www.kasacja.ikompas24.pl
Nie tylko troska o ekologię i recycling aut ale zwykła potrzeba ekonomiczna powoduje, że codziennie w Polsce złomowanych jest tysiące pojazdów. W obrębie woj. wielkopolskiego ( głównie dzielnice Poznania  i większe miasta ) działają firmy kasacji aut, które za niewielkie pieniadze odkupują mało obiecujące, stare, zniszczone, powypadkowe i wyeksploatowane pojazdy. Frazy w optymalizacji: kasacja pojazdu, złomowanie aut.

Aktualne pozycje: 6 miejsce w wynikach ( zmiana: - 2 miejsca w dół ) 

3. Serwis odbierający zgłoszenia aut do szybkiego skupu w Poznaniu

https://skupautpoznan.entro.pl
Doświadczone firmy handlujące używanymi samochodami korzystają z szerokiego spektrum fraz i tematów, aby zaistnieć w wielu miejscach, które mogą pozostawać w zainteresowaniu sprzedającego auto. Są to także frazy związane z naprawą wybranych elementow, lakiernictwem samochodowym, rynkiem pasjonató oldtimerów, kamperami etc. Główne frazy jednak koncentrują się wokół fraz SEM: skup aut, autoskup, skup pojazdów Poznań.

Aktualne pozycje: 7 miejsce w wynikach ( zmiana: - 1 miejsce w dół ) 

 

4. Pomoc drogowa - witryna firmy z Łodzi

https://www.laweta.entro.pl

Aktualne pozycje: 9 miejsce w wynikach ( zmiana: - 4 miejsca w górę ) 

 

5. Złomowanie aut w dobrej cenie

http://www.autokasacja-poznan.pl/

Strona skupu aut przeznaczonych do demontażu, w wersji RWD, posiada formularz do przesyłania danych technicznych i propozycji ceny za samochód. Serwis przeznaczony dla sprzedajązych auto w Poznaniu i woj wielkopolskim. Solidne informacje dotyczące przygotowania auta do sprzedaży oraz info nt. wyrejestrowania auta po demontażu na części.

Aktualne pozycje: zgłoszone do wyszukiwarki i po tygodniu ( zmiana - 25 miejsce )

 

 

Oprócz tradycyjnych form..

Oprócz tradycyjnych form publikacji reklam, można skorzystać także pomocniczo z takich rodzajów reklam jak blog internetowy, darmowy sklep internetowy z produktami, którymi są samochody lub części albo nawet specjalistyczne usługi naprawcze bądź rezerwacja np. lawety. 

Warto wykreować także kilka ogłoszeń motoryzacyjnych a o ile są one darmowe wówczas, utrzymując odpowiednią jakość SEM i SEO można tych anonsów zrobić nawet kilkadziesiąt. Można również sprawdzić lokalizacje auto-handlu np skupy aut Oleśnica