Strona www dla firmy - dobry start w necie

Wybór generatora stron

Na forach internetowych, portalach społecznościowych , w opiniach pod artykułami na blogach można znaleźć opisy i linki do miejsc w których wykonasz darmowo stronę www. Jest wielu poszukujących rzetelnej informacji na ten temat a po drugiej stronie niestety mało rzeczowych i klarownych informacji. Jak to zatem jest z tymi darmowymi stronami? 

W miarę testowania nowych stron z generatora przekonamy się, że dostawcy tego typu rozwiazań stawiają nie wiedzieć czemu liczne przeszkody w szybkim stworzeniu strony tak jak sobie tego życzy klient. Naturalnie, każda wizja strony ma swoje ograniczenia w szablonach udostępnianych w CMS-ach i ciężko idealnie wpasować się w wyobrażenie o sposobie promocji firmy. Nie mniej przetestowanie kilkunastu darmowych generatorów stron spowoduje, że wyrobimy sobie zdanie na ten temat. A to zablokowana jest mozliwość wczytania dowolnej ilości zdjęć, to znów na naszej stronie będą wyświetlane reklamy kontekstowe, lub panel administracji jest tak skomplikowany, że uniemożliwia sprawną wymiane treści. Nie bez satysfakcji możemy potwierdzić że nasz generator stron EntroCMS jest jednym z nielicznych, który dostarcza możliwości wygenerowania darmowow strony w 30 sekund, natychmiast udostępnia indywidualny panel admina, bez ograniczeń ilości podstron i zdjęć. Pomimo, że jest to w 100% nasza rodzima, polska produkcja, oferujemy panel CMS w wersjach językowych a utworzone strony mogą łatwo zostać adaptowane do publikacji w językach obcych co może być ważne dla firm eksportowych ( dowolny język ).

Tworzenie strony

Darmowe tworzenie www nie jest niczym komplikowane. Ponieważ każda strona musi mieć własną domenę w pierwszym kroku należy sprawdzić czy nasza domena ( nazwa ) jest wolna. Nastepnie o ile jest dostepna wystarczy zaproponować swoje hasło i wpisać adres e-mail dla autoryzacji utworzenia strony. To wszystko! Razem z pierwszym zalogowaniem do administracji może potrwać do 1 minuty. W tle procedury utworzenia witryny wysyłane jest potwierdzenie jako wiadomość e-mail na podany adres. Strona może być testowana bezpłatnie przez 7 dni bez jakichkolwiek zobowiązań ( do korzystania z www, do opłat za www ). Klienci, którzy zechcą korzystać z tego rozwiązania przez publikację w necie opłacają utrzymanie strony na serwerze w kwocie 107,- zł. Dodatkowo otrzymuja darmowe wsparcie webmasterskie, darmowe pozycjonowanie www, darmowe dopasowanie grafiki do indywidualnych potrzeb.  

Szablon

Inny będzie szablon graficzny dla firmy budowlanej, inny dla zakładu fryzjerskiego, jeszcze inny dla hoteliku czy firmy turystycznej. Współną cechą szablonu www  powinno być jednak w każdym przypadku promocji firmy klarowne i czyste przedstawienie treści. Tak by odwiedzający serwis www z łatwością, w pierszej chwili znajdywał to czego szuka i zarazem to co chcemy mu zaoferować. Efekt klarownego komunikatu ze strony uzyskuje się poprzez odpowiedni układ treści, zaakcentowanie, powiększenie, kolorowanie czcionki sloganów czy leadów tekstu. Bardziej zaawansowaną techniką jest prowadzenie użytkownika do wyselekcjonowanych treści przez odpowiednie ustawinie metaznaczników na podstronach. Szablon powinien umożliwiać takie użycie marketingowe i już na etapie szablonu możemy wejś na dobrą ścieżkę sukcesu lub też możemy całkowicie zaprzepaścić szanse na jakiekolwie pozytywne efekty promocji. Zły szablon www zablokuje naszą kampanię reklamową w internecie.  

Wybór treści

Wprowadzanie treści do strony w oczywisty sposób musi być powiązane z zamiarami marketingowo reklamowymi tak by strona była skuteczna dzięki niej można było przedstawić ofertę sprzedać jakiś produkt zaproponować usługę. Pierwsze co należy wykonać to zbudować komunikatywny menu strony tak by jej struktura była zrozumiała już od pierwszej chwili dla użytkownika komunikacja na stronie czyli przechodzenie z linków do podstron powinno nie być zbyt skomplikowane. Treści witryny www to są nie tylko teksty, slogany, hasła reklamowe ale również komunikaty graficzne czyli zdjęcia, slajdy, animacje oraz filmy instruktażowe lub reklamówki firmowe umieszczone, zagnieżdżone na stronie www. Zarówno wprowadzanie tekstów jak i zdjęć poprzez panel administracji nie nastręcza wielu problemów. Nadpisanie i modyfikacja tekstów i zdjęć jest również szybka i prosta w realizacji.

Zdjęcia

Slogany

Oprogramowanie

Indeksowanie

Aby móc oczekiwać dobrych efektów sprzedażowych za pośrednictwemstrony internetowej konieczne jest wyświetlenie informacji o naszej stronie na kartach przeglądarek internetowych w tym Google Bing Onet wp.pl. Aby było to możliwe konieczne jest za indeksowanie naszej strony przez te wyszukiwarki internetowe. Każda strona internetowa ma wyznaczoną pozycje w wyszukiwarce i od tej pozycji zależy czy będzie miała więcej czy mniej odwiedzających. Dlatego zaindeksowanie strony musi być wykonane

profesjonalnie a cała witryna www przygotowana wcześniej do tego by od razu uzyskała wysokie miejsce w rankingu stron. Indeksowanie strony najlepiej przeprowadzić po konsultacji z administratorem and EntroCMS.

Pozycjonowanie

 

 

..